Regulamin
REGULAMIN UCZESTNICTWA W SPEKTAKLU DLA WIDZÓW WROCŁAWSKIEGO TEATRU KOMEDIA
- Niniejszy Regulamin ustanowiony przez Organizatora Wrocławskiego Teatru Komedia, tj. spółkę pod nazwą „WROCŁAWSKI TEATR KOMEDIA S.C. W. Dąbrowski, P. Okoński” z siedzibą we Wrocławiu przy pl. Teatralnym 4; NIP: 894-10-09-807, (Organizator) określa zasady uczestnictwa w wydarzeniach Teatru i korzystania z widowni Wrocławskiego Teatru Komedia (Teatr).
- Celem Regulaminu jest zapewnienie sprawnej obsługi widzów oraz umożliwienie im bezpiecznego, i komfortowego uczestnictwa w spektaklach Wrocławskiego Teatru Komedia, w szczególności w związku ze szczególnymi zasadami prowadzenia działalności Teatru z powodu pandemii COVID - 19. Zasady szczególne tej działalności określono w dziale VIII Regulaminu.
- POSTANOWIENIA OGÓLNE:
- Widzowie Wrocławskiego Teatru Komedia zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania niniejszego regulaminu i zapoznania się z jego treścią przed zakupem biletu na spektakl, a w odniesieniu do osób , które uczestniczą w spektaklu na zaproszenie, najpóźniej przed wejściem do foyer
- Regulamin dostępny jest na stronie www.teatrkomedia.com , a także w Kasie Teatru.
- Zasady postępowania określone niniejszym regulaminem obowiązują na całym terenie Wrocławskiego Teatru Komedia wraz z parkingiem.
- Wstęp na widownię Wrocławskiego Teatru Komedia jest możliwy za okazaniem ważnego biletu/wejściówki/zaproszenia.
- Podczas spektakli i imprez organizowanych na terenie Wrocławskiego Teatru Komedia zabrania się:
- dokonywania jakiejkolwiek rejestracji obrazu i dźwięku bez zgody dyrekcji Wrocławskiego Teatru Komedia. (Ustawa o prawach autorskich Dz. U. 1994 Nr 43 poz. 170 z dnia 04.02.1994 r. z późn. zmianami) działania takie są nielegalne , a dopuszczające się ich osoby narażają się na odpowiedzialność cywilną i karną.
- korzystania z telefonów komórkowych.
- spożywania alkoholu i palenia papierosów oraz środków psychoaktywnych, poza przypadkami serwowania tzw. symbolicznej lampki wina dla uczestników premier spektakli .
- głośnego zachowania, zakłócającego oglądanie spektaklu osobom uczestniczącym w imprezie.
- wnoszenia i spożywania na sali teatralnej artykułów spożywczych i napojów.
- wnoszenie na teren imprezy przedmiotów mogących stanowić bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwu osób przebywających w teatrze.
- Szatnia Wrocławskiego Teatru Komedia , co do zasady jest obowiązkowa, bezpłatna i dozorowana. Teatr nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy wartościowe oraz dokumenty pozostawione w szatni. Widzowie samodzielnie sprawują nadzór nad wniesionymi przez nich do Teatru rzeczami. Wrocławski Teatr Komedia nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy, w tym w szczególności rzeczy wartościowe i dokumenty, zagubione na terenie Teatru oraz utracone na skutek kradzieży. W okresie epidemii COVID-19 szatnia do odwołania jest nieczynna. Widzowie mają w związku z tym prawo do zabrania okryć wierzchnich na widownię.
- Po zakończeniu spektaklu Widz zobowiązany jest do pozostawienia na widowni porządku oraz czystości.
- Za wszelkie zniszczenia lub uszkodzenia elementów wyposażenia Teatru obowiązuje odszkodowanie w pełnej wartości zniszczonego mienia. Przypadki niszczenia lub uszkodzenia wyposażenia Teatru będą zgłaszane na Policję.
- Na spektakle i wydarzenia artystyczne Wrocławskiego Teatru Komedia nie mają wstępu:
- osoby nie posiadające biletu wstępu lub zaproszenia na dane wydarzenie,
- osoby będące pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających,
- osoby zachowujące się w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, niniejszym regulaminem i/lub zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników imprezy lub personelu
- w okresie epidemii COVID:
– osoby wykazujące objawy w/w choroby, w szczególności posiadające podwyższoną temperaturę ciała, u których występuje kaszel lub inne objawy chorobowe
- osoby nie posiadające należytego zabezpieczenia wymaganego przepisami prawa, w szczególności, maseczki pozwalającej na osłonięcie okolicy ust i nosa .
- Kasjer może odmówić sprzedaży biletu wstępu w następujących szczególnych przypadkach:
- gdy wykonanie usługi nie jest możliwe, pomimo wcześniejszej deklaracji repertuarowej, poprzez brak wszystkich koniecznych elementów do jej wykonania spowodowanych niezależnymi od Teatru okolicznościami,
- gdy klient jest w stanie nietrzeźwym, pod wpływem środków odurzających, posiada przy sobie przedmioty niebezpieczne lub swoim zachowaniem zagraża bezpieczeństwu pozostałych osób.
- gdy osoba nie spełnia wymogu granicy wieku, od której dopuszcza się uczestniczenie w spektaklu lub wydarzeniu, chyba, że jest w towarzystwie opiekuna prawnego.
- ze względu na siły i zdarzenia losowe niezależne od woli Wrocławskiego Teatru Komedia.
- W okolicznościach opisanych w ust. 9 pkt d)
- Widzowie spóźnieni z chwilą rozpoczęcia przedstawiania mają możliwość uczestnictwa w spektaklu , jednakże maja możliwość wejścia na widownię w momencie wskazanym im przez Obsługę Widowni i zajmują wyłącznie miejsca wskazane im przez Obsługę Widowni.
- W okresie pandemii COVID-19 ze względu na szczególne zasady działania Teatru tetr może podjąć decyzję o braku możliwości wejścia na widownię przez widzów spóźnionych. Informacja tak podana będzie każdorazowo w informacji o spektaklu na stronie www teatru. W takim przypadku widzowi spóźnionemu nie przysługuje zwrot pieniędzy za bilet.
- BILETY:
- Cennik biletów na wydarzenia Wrocławskiego Teatru Komedia dostępny jest w kasie Teatru oraz na stronie internetowej www.teatrkomedia.com.
- Cennik biletów oraz zasady rabatów udostępnia się widzowi do wglądu. Ogłaszane ceny są cenami brutto bez zastosowania rabatów.
- Bilety ulgowe, o ile takie przewidziano, przysługują po okazaniu dokumentu uprawniającego do skorzystania z ulgi.
- Rezerwacji można dokonać osobiście w kasie Teatru czynnej od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00; telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu lub za pomocą strony internetowej.
- W okresie epidemii COVID 19, ze względów bezpieczeństwa zaleca się dokonywanie rezerwacji i zakupu biletów drogą elektroniczną, on line lub telefoniczną.
- Zasady Rezerwacji i sprzedaży online określone są w „Regulaminie Sprzedaży Biletów Internetowych za pośrednictwem strony internetowej Wrocławskiego Teatru Komedia” dostępnym pod linkiem http://teatrkomedia.com/informacje-o-biletach/ .
- W przypadku rezygnacji z zarezerwowanych biletów prosimy o informację telefonicznie lub e-mailem, najpóźniej na 3 dni robocze przed terminem spektaklu
- Rezerwacje, które nie zostały odebrane w terminie 5 dni od momentu dokonania zostają anulowane.
- Rezerwacja biletów grupowych jest możliwa tylko i wyłącznie w kasie teatru, telefonicznie lub e-mailowo.
- Termin odbioru rezerwacji grupowych wynosi 10 dni od momentu dokonania rezerwacji.
- W przypadku rezerwacji internetowej lub telefonicznej, Widzowie wyrażają zgodę na kontakt ze strony Teatru na podany adres e-mail lub numer telefonu.
- Płatności za bilety można dokonać w kasie Teatru w godzinach pracy kasy.
- Teatr akceptuje płatności: gotówką, kartą płatniczą.
- Faktury VAT wystawiane są na wyraźne życzenie Widzów, najpóźniej w terminie 7 dni od dnia dokonania płatności za bilety. Dane do faktury (nazwa firmy, dokładny adres, numer NIP), należy przesłać mailem na adres e-mail: kasa@teatrkomedia.com. Od 1 stycznia 2020 r. – zgodnie z ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1520) – Teatr wystawi nabywcy (podatnikowi VAT) fakturę do paragonu tylko jeśli paragon ten będzie zawierał NIP nabywcy. Podatnicy dokonujący zakupu na potrzeby działalności gospodarczej powinni o tym fakcie poinformować kasjera w momencie dokonywania zakupu. Numer NIP powinien zostać podany przed wydrukowaniem paragonu. Późniejsza deklaracja skutkuje brakiem możliwości zmiany charakteru zakupu i tym samym brakiem możliwości wystawienia faktury VAT.
- ZWROTY BILETÓW
- Zwrotu biletów indywidualnych w liczbie nie większej niż 10 zakupionych w kasie Teatru lub przelewem (nie dotyczy biletów zakupionych on-line) można dokonać najpóźniej na 3 dni robocze przed datą rozpoczęcia spektaklu.
- Zwrotu biletów grupowych w liczbie 10 - 20 miejsc, zakupionych w kasie Teatru lub przelewem, można dokonać na 7 dni roboczych przed datą rozpoczęcia spektaklu.
- Zwrotu biletów grupowych w liczbie powyżej 20 miejsc, zakupionych w kasie Teatru lub przelewem (nie dotyczy biletów zakupionych on-line) można dokonać na 14 dni roboczych przed datą rozpoczęcia spektaklu.
- W razie braku możliwości uczestnictwa w spektaklu z powodów wskazanych w ust. 9 pkt d) widzowi przysługuje zwrot pieniędzy za bilet, które to żądanie powinien zgłosić Teatrowi najpóźniej w terminie 2 tygodni od daty spektaklu, co najmniej w formie emaila.
- Zwroty biletów zakupionych w kasie Teatru będą dokonywane tylko i wyłącznie po okazaniu paragonu fiskalnego lub faktury zakupu. Zwracający bilety zobowiązany jest do wypełnienia formularza zwrotu biletów.
- Zwrot pieniędzy za zakupione bilety dokonywany jest za pomocą gotówki.
- Bilety z oderwanym kuponem kontrolnym nie podlegają zwrotowi.
- ODWOŁANIE I ZMIANA TERMINU WYDARZENIA
- Informacje dotyczące ewentualnych zmian w programie wydarzeń są udostępniane niezwłocznie na stronie internetowej Wrocławskiego Teatru Komedia: www.teatrkomedia.com.
- Posiadacz biletu powinien sprawdzić, czy wydarzenie nie zostało odwołane, zmienione lub przeniesione na inny termin.
- W przypadku konieczności odwołania spektaklu Teatr zaoferuje widzom, którzy nabyli bilety w kasie Teatru zwrot pełnej kwoty uiszczonej za bilety lub możliwość zamiany na inny termin lub voucher, przy czym zamiana może być dokonana jedynie w cenach wynikających z cennika Teatru za dopłatą lub zwrotem ewentualnej różnicy.
- KONTROLA BILETÓW
- Widz korzystający z usług Teatru zobowiązany jest posiadać przy sobie oryginalny, ważny na dany spektakl bilet zakupiony w kasie Teatru lub zakupiony on-line.
- Bilet podlega kontroli w momencie wejścia na widownię. W momencie wpuszczania na widownię usuwany jest kupon kontrolny.
- Bilet może być kontrolowany kilkakrotnie w czasie trwania spektaklu.
- Do kontroli biletów upoważnieni są pracownicy Teatru wyznaczeni do obsługi widowni.
- Pracownik teatru może zażądać okazania dokumentu uprawniającego do zniżek.
- Po wejściu na teren widowni Widzowie zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do nadawanych komunikatów oraz zaleceń obsługi widowni.
- VOUCHER - bilet upominkowy
- Voucher jest to bilet otwarty z określonym terminem ważności. 2. Koszt vouchera to 85 zł – jednorazowe wejście na wybrany spektakl (niezależnie od strefy cenowej i tytułu spektaklu).
- Zasady korzystania z voucherów zawarte są w Regulaminie dostępnym pod linkiem http://teatrkomedia.com/vouchery/.
- REPERTUAR TEATRU.
- Repertuar teatru dostępny jest na stronie interntowej Teatru pod linkiem http://rezerwacje.teatrkomedia.com/.
- Teatr nie odpowiada za błędne daty, godziny lub tytuły spektakli podawane w mediach.
- SZCZEGÓLNE ZASADY UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH TEATRU W OKRESIE EPIDEMII COVID- 19.
- Ze względu na szczególny reżym sanitarny obowiązujący w zakresie realizacji działalności Teatru w okresie Pandemii COVID – 19 ustala się następujące szczególne zasady i procedury uczestniczenia w wydarzeniach Wrocławskiego Teatru Komedia w tym okresie:
- Liczba widzów na spektaklu zostaje ograniczona do 50% liczby miejsc siedzących.
- Ze względu na szczególną sytuację przy rezerwacji lub zakupie biletu osoba dokonująca zakupu zobowiązana jest do podania danych kontaktowych pozwalających na jej identyfikację w razie wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia zakażenia COVID – 19 na terenie Teatru. Dane te Teatr będzie miał prawo przekazać odpowiednim służbom sanitarno -epidemiologicznym na zasadach określonych w przepisach powszechnie obowiązującego prawa wprowadzonych w związku z epidemią COVID- 19, na co widz dokonując zakupu biletu lub jego rezerwacji wyraża zgodę. Szczegółowe zasady przetwarzania przez Teatr danych osobowych widzów zawarte są na stronie internetowej Teatru w zakładce http://teatrkomedia.com/Obowiazek-informacyjny/.
- Teatr zostanie otwarty każdorazowo na 1 godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.
- Teatr rozpoczyna wpuszczanie Widzów na widownię na pół godziny przed spektaklem.
- Każdy z widzów zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie indywidualnych środków ochrony w postaci maseczki zakrywającej okolice ust i nosa.
- Obowiązek noszenia maseczki obowiązuje w całym budynku Teatru, zarówno na widowni, jak i we foyer także w trakcie trwania spektaklu. Przy kasie biletowej oraz na półpiętrze rozstawione są stendy z informacją przypominającą o zaleceniu noszenia maseczek ochronnych.
- Przed wejściem i w trakcie przebywania na terenie Teatru, każdy w widzów ma możliwość skorzystania z zapewnionych przez Teatr płynów dezynfekujących, które udostępnione są: 1 pojemnik przy kasie, 2 pojemniki przy wejściu na foyer na poziomie „0”, 2 pojemniki przy toaletach na półpiętrze , 1 pojemnik po kontroli biletowej przed wejściem na widownię.
- Szatnia teatralna na czas spektaklu pozostaje zamknięta. Widzowie mają prawo zabrać okrycia wierzchnie na widownię.
- Podczas wchodzenia widzowie zobowiązani są do wchodzenia pojedynczo, z zachowaniem odpowiednich odległości co najmniej 1, 5 m, zastrzeżeniem wyjątków ustawowych przewidzianych dla rodzin, osób małoletnich czy niepełnosprawnych.
- Przed wejściem, na poziomie „0” każdy z widzów zobowiązany jest do poddania się kontroli pomiaru temperatury przeprowadzanemu na odległość,
- W przypadku stwierdzenia u danego widza temperatury wynoszącej co najmniej 380C Teatr ma prawo odmówić wpuszczeniu widza na widownię, lub według wyboru Teatru widz będzie miał prawo wejść na widownię po złożeniu pisemnego oświadczenia i zapewnienia o tym, że nie stanowi zagrożenia epidemicznego i podaniu przez widza danych osobowych pozwalających na jego identyfikację i kontakt z nim według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego , w razie stwierdzenia zakażenia lub podejrzenia zakażenia COVID – 19, w Teatrze.
- Po wejściu na teren Teatru widzowie zobowiązani są poruszać się po jego terenie z zachowaniem zasady dystansu społecznego zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. T
- Widownia została zaprojektowana z zachowaniem dystansu społecznego, a w związku z tym widzowie mają prawo usiąść wyłącznie na miejscach udostępnianych im jako wolne. Zajmowanie innych miejsc jest zabronione i może się wiązać z wyproszeniem widza ze spektaklu.
- Sala bezpośrednio przed jak i po spektaklu podlega dokładnemu wietrzeniu i dezynfekcji.
- Toalety dostępne dla widzów dezynfekowane będą przed i po każdym spektaklu.
- Nie przewiduje się żadnej przerwy w trakcie trwania spektakli.
- Aby ograniczyć kontakt pomiędzy widzami na czas wyjścia z widowni teatralnej zostaną otwarte trzy wyjścia.
- Podczas wyjścia ze spektaklu widzowie zobowiązani są do wchodzenia pojedynczo, z zachowaniem odpowiednich odległości co najmniej 1, 5 m, zastrzeżeniem wyjątków ustawowych przewidzianych dla rodzin.
- Ze względów sanitarnych z foyer Teatru zostały usunięte wszystkie meble tapicerowane, a w związku z tym widzowie nie będą mieli możliwości korzystania z nich.
- Kawiarenka teatralna w dniu spektaklu jest nieczynna.
- Uczestnicząc w wydarzeniach Wrocławskiego Teatru Komedia każdy widz na własną odpowiedzialność zobowiązany jest ocenić sytuację, własny stan zdrowia i ryzyko zakażenia COVID – 19, przyjmując do wiadomości, iż mimo zachowania wymaganego reżimu sanitarnego Teatr nie może zagwarantować widzom całkowitego zniwelowania ryzyka zakażenia.
- Przyjmuje się, że każdy widz przystępując w charakterze uczestnika do wydarzenia Wrocławskiego Teatru Komedia, oświadcza, że nie jest osobą zakażoną COVID -19 , nie przebywa na kwarantannie lub w izolacji domowej. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia zachorowania, widz zobowiązany jest z własnej inicjatywy odstąpić od udziału w wydarzeniu przed wejściem na teren Teatru, poinformować o tym Teatr i według swego wyboru zgłosić żądanie zwrotu ceny biletu.
- Widzowie zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do nadawanych komunikatów i zaleceń obsługi widowni Teatru związanych z reżimem sanitarnym oraz dostosowania się do procedury wpuszczania widzów na teren Teatru i opuszczania przez nich jego terenu.
- Widzowie proszeni są o zgłaszanie Obsłudze Widowni wszelkich przypadków stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa sanitarno –epidemicznego dla nich lub innych widzów.
- Osoby nie przestrzegające powyższych zasad mogą zostać poproszone o opuszczenie Teatru bez prawa żądania zwrotu należności za bilet, a w sytuacjach drastycznych lub naruszających przepisy prawa Teatr ma prawo zawiadomić o ich zachowaniu odpowiednie służby porządkowe lub sanitarno – epidemiologiczne.
- POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
- Osoby nie przestrzegające postanowień niniejszego regulaminu, nie stosujące się do poleceń służb porządkowych i informacyjnych organizatora zostaną wyproszone z terenu Wrocławskiego Teatru Komedia, a w sytuacjach drastycznych lub naruszających przepisy prawa Teatr ma prawo zawiadomić o ich zachowaniu odpowiednie służby porządkowe.
- Interpretacja niniejszego Regulaminu należy wyłącznie do dyrekcji Wrocławskiego Teatru Komedia
- Wszelkie sprawy sporne należy zgłaszać do dyrekcji Teatru.
- W przypadku braku możliwości polubownego załatwienia spraw spornych zostaną one rozpatrzone przez sąd powszechny.
- Wrocławski Teatr Komedia informuje, że nabywca biletu/ widz, działając jako konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji oraz dochodzenia roszczeń. W szczególności poprzez zastosowanie przepisów alternatywnych metod rozstrzygania sporów (ADR) – z wykorzystaniem niezależnych instytucji pozasądowych – w szczególności rzeczników praw konsumenta, arbitrów, mediatorów. Więcej informacji konsument może znaleźć na stronie UOKiK: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php , a także korzystając z platformy ODR (Online Dispute Resolution), dostępnej pod adresem internetowym http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Korzystanie z Platformy ODR jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Użytkownika będącego konsumentem i następuje zgodnie z przepisami Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich).
- Regulamin może ulec zmianie z zastrzeżeniem zachowania praw nabytych przez widza do dnia zmiany Regulaminu.
- Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 1.06.2020 r. z późniejszymi zmianami.